Cislo motora
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  :| |:
-> Oktávky

#61: Re: Cislo motora Autor: KIEBydliště: Mordor (víkendy Kocourkov) OdeslatZaslal: St Úno 28, 2018 6:48 pm
    ----
No já to sem dával spíš kvůli tomu DEKRA aspol. Ani ne tak kvůli tomu jestli emise jsou takové nebo makové, to je otázka legislativy (a poptávky - nejen ze strany občanů, ale hlavně automoto průmyslu - viz aktivity Sdružení automobilového průmyslu a to jak se snaží "omlazovat" vozový park v ČR /čti prodávat nová auta/).

To jak fungují stk to je trochu jiná story.
V tomhle by imho prospělo, kdyby těch STK bylo výrazně více (tj. v podstatě kdo požádá a splní tech. podmínky,aby mohl provozovat STK) a zároveň byla zcela mimo DEKRA, existoval jednotný nezávislý dohled ze strany státu (aby na těch STK nebyl úplný bordel).

#62: Re: Cislo motora Autor: maisBydliště: Plzeň OdeslatZaslal: St Úno 28, 2018 7:02 pm
    ----
Kie: obávám se, ale že situace kolem STK a ME je následek nefunkční legislativy - tedy, kdybychom měli relevantní a rozumný přístup k technickému zadání na vozidla a emise, nepotřebovali bychom absurdní kontroly emisí (to máme dneska) a technickou v dnešním nastavení (hlavně čas a fotky), protože je nastavené legislativní zadání jak je začalo se švejkovat napřed u výrobců (NEDC, dneska WLTP), pak i při měření (korekce kouřivosti, fake měření atd) - důsledek je situace viz článek, ale to není příčina.
Příčinou jsou nesmyslné normy a dokud normy nebudou mít racionalitu a logiku, tak do té doby bude hrát soutěž, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Píšeš o dohledu, ale myslím, že jakýkoli dohled na špatné zadání je neefektivní a přináší jen a pouze očůrávání. Za mě je cesta nastavit rozumné limity a ty pak vyžadovat (není možné, aby auto mělo deklarovanou spotřebu rozdílnou o více jak 10 procent od mediální uživatelské spotřeby, jakmile tento stav je - nyní - jsou špatně postupy a metodiky v normách), nastavit nesmysl a na něm bazírovat je cesta do pekla. Pak jsme v Kocourkově, kdy stará auta svými exhalacemi škodí životnímu prostředí, zatímco nová to mají ekologicky dovolené.-> Oktávky

Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  :| |:
Strana 4 z 4