Motorový olej
Go to page Previous  1, 2, 3  :| |:
-> Oktávky

#41: Re: Motorový olej Author: drakas PostPosted: Tue Nov 02, 2021 5:55 pm
    ----
Polomotor dělaný v roce 2007 v Nesuchyni. Teď nájezd neco přes 15tis. km a šupinky mám taky. Vždycky na filtru. Bohužel teď po vypuštění oleje + nový ca. 1,5l na krátky proplach na zvýšený volnoběh + nová náplň, tak po 1 jízdě jen 60km, jsem upustil necelé 2dc přes zátku (aby nebyl olej úplně těsně pod "max" a šupinky jsou vidět i v oleji. Tak teď taky nevím, jak dlouho ložiska na klice vlastně ještě vydrží, tak by mě zajímaly také zkušenosti ostatních. Před GO jsem nikdy žádné kovy v oleji / na filtru neměl.

#42: Re: Motorový olej Author: stefan1959 PostPosted: Wed Nov 03, 2021 7:05 pm
    ----
No kovy si v oleji mal každopádne,akurát neboli veľkosti šupiniek a tak si ich nevidel.keby si mal vo vani magnet,tak potom by si ich mohol vidieť.Šupinky sú zlé znamenie a máš dve možnosti.Voziť sa ďalej a pozorne sledovať vývoj,alebo teraz cez zimu si pozrieť črevá motora detailne:)

#43: Re: Motorový olej Author: drakas PostPosted: Wed Nov 03, 2021 10:01 pm
    ----
Ano, jasné, tak jsem to myslel, že žádný otěr nebyl před GO okem vidět.
To je škoda, zázrak jsem nečekal, ale měl jsem za to, že Nesuchně byla nějakou zárukou, že s motorem nebudou tak brzo potíže (tenkrát už bloky nepískovali, jen to čistili chemicky). Vytahovat motor se mi moc nechce. Leda, že bych měl jistotu, že to někde udělají dobře a v rozumném čase, třeba do půl roku?

#44: Re: Motorový olej Author: Berlingo PostPosted: Thu Nov 04, 2021 8:36 am
    ----
Osobně bych to rozdělal a podíval se, kde je problém. Šupinky budou z ložisek, otázka z kterých. V horším případě z hlavních, v lepším z ojničních (pokud to jsou již moderní nevylévané). Pokud by to byly ojnice, třeba by šlo jen vyměnit ložiska, ještě nemusí být chycená klika.

#45: Re: Motorový olej Author: Berlingo PostPosted: Thu Nov 04, 2021 9:25 am
    ----
Osobně bych to rozdělal a podíval se, kde je problém. Šupinky budou z ložisek, otázka z kterých. V horším případě z hlavních, v lepším z ojničních (pokud to jsou již moderní nevylévané). Pokud by to byly ojnice, třeba by šlo jen vyměnit ložiska, ještě nemusí být chycená klika.-> Oktávky

All times are GMT + 1 Hour

Go to page Previous  1, 2, 3  :| |:
Page 3 of 3