Pomocný rám na lakování a pískování
-> Oktávky

#1: Pomocný rám na lakování a pískování Author: p4v3lsLocation: Trutnovsko, Nachodsko PostPosted: Fri Mar 15, 2019 10:36 am
    ----
Zdravím,
poradil by někdo, jak nejlépe vyrobit pomocný rám na kolečkách na pískování a lakování karoserie? Chci sundat kastli z rámu a zrovna ji posadit na něco mobilního, na čem bude možný kastli opískovat a pak i lakovat.
Díky za rady.

#2: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: bobi-hLocation: Kaplice PostPosted: Fri Mar 15, 2019 11:33 am
    ----
Já jsem to vyřešil tak, že používám podvozek z malého obytného přívěsu. Má malé kola,vzadu sklopné nožičky,vepředu ojíčko s manipulačným kolečkem, pohybuji s kastlí jednou rukou,kdykoliv můžu podvozek s kastlí zapřahnout za auto a kamkoliv odtáhnout.

#3: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Sat Mar 16, 2019 6:46 pm
    ----
Já jsem posadil holej náhradní rám ze Spartaka včetně zadní příčky nad diferákem na podstavec z nějakých jeklovýc čtverců, co jsem dostal (pomož si jak umíš). Dolu malá kolečka z nějakých nemocničních postelí... moc malá do terénu, jak se ukázalo, ale udělali jsme na tom vše.
Má to tu výhodu, že kastle je na podvozkovém rámu připevněná a je možno to bez problému spasovat a výška je (kromě střechy) naprosto ergonomická na operace od vaření, přes tmelení až po lak.


Měl to pujčené Činč a vrátil mi ho vylepšenej, ale ten základ je furt to samý. Teď na tom mám kastli Minora.

#4: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: p4v3lsLocation: Trutnovsko, Nachodsko PostPosted: Sat Mar 16, 2019 7:24 pm
    ----
Díky chlapi. Tak teď už bych jen potřeboval, aby se našel někdo v blízkém okolí, kdo by měl přebytečný rám na půjčení, popř. na prodej za rozumnej peníz Smile

#5: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: jirka2 PostPosted: Sun Mar 17, 2019 1:47 pm
    ----
www.sbazar.cz/red6402/...ciaspartak

#6: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: KIELocation: Plzeň PostPosted: Sun Mar 17, 2019 4:37 pm
    ----
jeste jiná (moje) verze:

Hlavně doporučuji velký kolečka, alespoň jako na rudlu.

A výšku podle toho co s tím budeš chtít dělat, tedy jestli primárně na převoz nebo na práci (a pohlídat si výšku garáže s vozíkem/kastlí).

kie.undernet.cz/pic/vozik.jpg

#7: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: lukashLocation: Čelákovice PostPosted: Mon Mar 18, 2019 7:46 pm
    ----
Tady jsem našel inzerát který by se ti mohl hodit

www.sbazar.cz/red6402/...ciaspartak

#8: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: p4v3lsLocation: Trutnovsko, Nachodsko PostPosted: Thu Mar 21, 2019 11:47 am
    ----
to z odkazu na sbazar.cz je fajnový, ale vyjet s tím na silnici normálně za autem, tak je to o papíry Very Happy nakonec jsem teda sehnal krásný rám, takže původní rám necham na autě a přidělám k němu ještě něco z jeklů a trubek na kolečkách.

#9: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: Swen PostPosted: Tue May 14, 2019 1:47 pm
    ----
Cau

ram jsem udelal ze dvou fosen a 3 tramku. na prostredek jsem dal kolecka z paletaku. Cela prace za dve hodiny hotova. Jen nemam fotku protoze ted vozejcek je v lakovne pod autem. budu to mit doma tak za mesic.

v predu me to sedi na pricnym tramku co je v miste kde jsou silentbloky a vyadu to mam jen zavliknuty za tim rohem za podlahu kde mam dalsi dva tramky. podelne to mam spojeny dvouma fosnama tak cca 150cm dlouhejma.

da se to tam strcit ze jeden clovek zvedne v predu auto a druhej mu pod to zajede tim vozejckem.

#10: Re: Pomocný rám na lakování a pískování Author: činčLocation: Brno PostPosted: Tue May 14, 2019 2:32 pm
    ----
Rám mohu půjčit nebo i prodat..tel.: 702201550. Cena 1000 Kč-> Oktávky

All times are GMT + 1 Hour

Page 1 of 1