<-- < -->
Welcome toSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
Toggle Content
Toggle Content Main Menu


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
Toggle Content Uživatelé

Welcome Anonymous

Nickname
Password

Membership:
Latest: kratkyjirka
New Today: 0
New Yesterday: 0
Overall: 3589

People Online:
Members: 1
Visitors: 17
Bots: 1
Staff: 0
Staff Online:

No staff members are online!

Toggle Content Select Language

Toggle Content Kalendář akcí
03/08/2024
SPARTAKYÁDA 2010
 
07/08/2024
SPARTAKYÁDA 2020
 
31/12/2024
Silvestr
 

ČlánkyReportážeSrazy › Spartakyáda 2013

Srazy
Spartakyáda 2013
Posted by: Rancher on Monday August 12, 2013 (18:48:10)   (5670 Reads)  Article Rating: 5

 
Spartak...Spartak ...Spartak ...Spartak
Spartak...Spartak ...Spartak ...Spartak

Reportáž

Kdy

9.8.-11.8.2013
KdeTrhová Kamenice
Trhová Kamenice přivítala 10.8.2013 šestou sešlost čtenářů a příznivců těchto stránek. Pro starostku, Ing. Dostálovou, to byly vlastně tři dny velmi ochotné asistence a pomoci pořadatelům. Tento rok se scénář přizpůsobil zavřené sokolovně.

Spalo se v místní ZŠ - veliké díky řediteli, Mgr. Nejedlému a školníkovi, p. Malinovi za pochopení i pomoc.

Veselilo se v klubovně místních hasičů a p. Dostálovi, veliteli hasičů, a mnoha bezejmenným patří dík za to, že se objekt ve výstavbě dal využít a poskytl takový komfort.

Autíčka spala na Raisově náměstí.

Takže se podívejme, jak to bylo.

PŘÍPRAVA

Je pátek okolo 12,30 a na Raisově náměstí stojí první Spartak. Je mokro po krátkém deštíku. Je pátek odpoledne a začíná boj nervů. Jenom ti, kdož jsou odhodláni, jedou a potkávají déšť. Potkávají i mlhu! Déšť - prostý a potřebný přírodní úkaz zlomil mnohé slabé, zaházeli okna hnojem a šup pod peřinu. Silní mají i čas nafotit něco pěkného ...
Je pátek večer a v klubovně hasičů šturmuje pořadatelský štáb na posledních... a ještě poslednějších drobnostech i podstatnostech na zítřek. Noc je ještě mladá, stejně jako žabička odchycená před školou při návratu z tvorby pelíšků ... Večer na náměstí stojí první skalní. Ještě další přibudou.
Večer je na parkovišti asi 8-9 aut a v klubovně se začínají veselit jejich posádky - nedočkavci. V popředí delegáti ze Slovenska. Toto jsou pozůstatky zbraně hromadného ničení - Dušanovy jahodovice. Pozor! To jsou ožralé jahody vytahané z lahve krzhrdlo! A ne, jak by si někdo ... O ketering a pohodu se starají tradičně naše ženy a dívky. Hlavní slovo mají Karkulka s Mišelínem. První dodala, mj. vynikající bůčkovku a druhá držkovku stejné kvality.

NA START

Je sobota brzy ráno, pořadatelé v zadní části klubovny ještě nacvičují a školí se. Dolaďuje se scénář Dne S. Raisovo prosluněné náměstí je naplněno Spartaky, trousením a korzováním, rozmluvami, okukováním a prohlížením. Pohoda, pohodička. Posádky si to užívají a jsou plny optimismu.
Plna optimismu je i budoucí vítězná posádka Zavřílek a spol.. Já jsem je netipoval, ale jejich pes (ne PeS!) to u mne vyhrál na první pohled. Rodinný podnik se nezapře. Prezenci zvládla mamka Dáša. Co na tom, že do závodu vyjely dvě třináctky? :o) Žádná neměla smůlu. Tradiční instruktáž před jízdou provádí hlavní komisař a tvůrce - syn David, Davidoff.
Start do tří směrů, poslední pokyny a vzhůru do kufrování podle mapy!
Jízda je navržena jako objíždění prodejen při shánění náhradních dílů
Dámské posádky byly na trati také. Na snímku studie k obrazu Žena a mapa. Tato posádka to mezi ženami vyhrála. Budoucí držitelka ocenění "Odvážná školačka", domorodá žákyně 8.třídy Petra, která se vydala na cestu se PSem - Petrem a byla plnohodnotnou členkou posádky.

Dřevíkov

Vedoucí této prodejny - Rancher - je karbaník a u něj neplatí ani Spartičky ve tvrdém, ani domácí slivovička. Díl můžeš dostat, když si s ním zahraješ. Mariáš a duráka umí kdekdo, ovšem tady se hraje hra Chronologie. Nejdříve dlouhé vysvětlování principu hry... ... pak se na stolku ze zadního opěradla Spartaka začnou řadit kartičky.

Možděnice

Kolečko se polámalo? Jo, to není tak jednoduché! Čeká Tě pěkný slalom mezi známými, prodejnami a servisy, aby pomohli pan vedoucí Ital a jeho obchodní příručí Činč. Ovšem ani dámy nemají u personálu protekci a rezerva musí opustit kufr vlastnoručně, lodičky-nelodičky, nožky-nenožky... "Jo, pane, mám jen dvě ruce a nejste tady sama", praví příručí a rezerva je kutálena na místo určení řídičem.
To víte, každý se chtěl předvést. Burák tuto disciplinu se dvěma pneumatikami (okolo břicha a okolo ráfku) vyhrál. Konec ovšem byl, až se opět rezerva dostala na své místo, i když sil již ubylo. Dámy, ač si to odkroutily osobně, neztratily ani půvab ani tah za vítězstvím.

Bezděkov

Aby se jeden prokličkoval všemi prodejnami, kde - možná - sháněný díl mají, musí se vyznat zejména ve velkých městech. Vedoucí této prodejny - Panny - toho na prodej moc nemá, nanejvýše nějaký ten Velfobin v létě, ale rád Vám na mapách ukáže, kde by mít MOHLI. Trošku se mu ale popletly mapy a tak musíte sami uhodnout, o kterém městě právě mluví.

Víska

Soudruh vedoucí VF je velký svazarmovec a kovorolník. Jeho libůstkou jsou branně - zemědělské disciplíny. Rád si přilepší prodejem nějakého toho zemědělského přebytku. Asistet Mathys s Vámi bude tak dlouho houpat, až si nějakou tu bramboru radši chytíte, když už nemají sháněná brzdová prasátka. Styl je ovšem rozličný. Někdo si před ním lehne, někdo sedí.
Ženy jsou houpány rády a přesto neztrácejí přehled, ba ani šarm. POZOR! Přijela kontrola z ústředí. Komisař Davidoff s obdivem vzhlížející chotí vyzývá vedoucího k plnění plánu akumulace. Ovšem asistent s. vedoucího, vedoucí fotografického kroužku při místním Domu kultury nabízí zklamaným zákazníkům, aspoň fotečku. TADY!

Dolní Bradlo

Vedoucé jsou různé. Tento vedoucí, jinak Viktor, je byrokrat. Zaneprázdněný byrokrat. "Nemám na Vás čas, ale když si sám vyplníte objednávku, ALE BEZ CHYB, pokusím se pro Vás něco udělat", dozvídá se zákazník. "Tak máme tam chybu, nebo nemáme tam chybu", ptá se sama sebe zákaznice.

Trhová Kamenice

V Trhovce prý už mají všichni vše. Mají tu na náměstí i domeček a na tom domečku je půdní okénko a také ochotný pán, který pustil fotografy dovnitř. Když se fotografové Mathys a VF podívali z okna, viděli Spartaky a jiná autíčka, ale také stromky a stromy a nastalo šibování, aby to vypadalo pěkně. Dole na place to odskákal Rancher, tedy já, kterému dali do ruky takové vajíčko s camprdlíkem a povídali, že mám poslouchat pokyny shora a realizovat je. Ovšem jak s nimi nahoře mluvit, to mi řekli až hódně pozdě :o)
Takže nakonec po čtyřech srazech u rozhleden a jednom focení na Raisově náměstí nadél, vznikla fotka na náměstí napříč.
Kdyby se vyslyšel nápad Buráka, že by ten prostřední stromek "nějak zlikvidoval" ... :o)) Nevyslyšel! Protože se chceme vrátit.

POTÉ SE VYHLÁŚOVALY VÝSLEDKY

Tradiční úloha pro tradičního tvůrce Spartakyády - pro Davida. Kategorií bylo několik a stejně tolik bylo vítězů. Výsledky se online objevovaly na stěně, psány ve tmě mými prsty přes dataprojektor. To vše bylo samozřejmě provázeno spoustou překlepů a komentářů. Nejvíce připomínek měl jistý Burák, ten, který u psacího stroje selhal takovou měrou, že ho nezachránily ani dobré výsledky v jiných disciplínách. Řekl bych, že je to... jak on to ten Kl... jo! Signifikantní =)

... A PAK UŽ SE JEDLO A VESELILO

Pivo tlačené z flašky od hasičského dýcháku a jiné pochutiny a popitiny plnily sklenice a ... ... a talíře, kteréžto mj. zásoboval "VF v akci" u grilu a distribuoval vepřové a hovězí dobrůtky.
Nejen u výčepu bylo veselo. Lucka, inspirována dámským mozkovým trustem, roznášela po klubovně vtákovinovaté úkoly. Nebavily se však jen dámy, ale všichni.

WORKŠOP aneb CHRÁNĚNÁ DÍLNA -

V každé prodejně 440TECHNY nakonec posádka obdržela kus budoucího Spartaka. Vzor je na stole. Puntík byla jedna z prvních, kdo se do toho pustili. Dobré bylo pustit se do díla na více kusech. Někde se muselo trošku poradit, přece jen tvůrce zapomněl, nebo spíše nestihl, vyrobit vedle modelu i návod k sestavení.
Nejúspěšnější byly manufaktury s produkcí několika kusů. "Hele, mně chybí tenhle kousek." Když se ruka k pracce vine...
Výsledek se dostaví. Kromě vzniklého autíčka se vyznačovala montáž tím, že se potvrdil jeden axiom. Díly, jsouce vyřezány laserem z lepenky, dovedly začernit ruce stejně jako každé sáhnutí na Spartaka.
"Kdo spravuje Spartaka. vždy si ruce zafláká."

No a to je vlastně všechno.

S použitím fotografií, Dáši, Georgese, Itala, Martyho, Mathysa, Pannyho, Rosti, VF, Viktora a Žofky, sepsal a sestavil Rancher.
Moje poděkování patří pořadatelům. kteří se zapojili, a samozřejmě Davidovi a Vláďovi spolu s naší mamkou.
Samozřejmě, že musím poděkovat všem, kteří přijeli a neodradilo je pár kapek na nalakovaný plech, či sklo. Příští rok zase a ti, co nepřijeli, budou startovat s handicapem :o)) 
 

 

 


 
  
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy