Vítejte naSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
_TOGGLE
_TOGGLE Hlavní nabídka


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
_TOGGLE Uživatelé

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: MiMo
Nový dnes: 0
Nový včera: 1
Celkem: 3308

Spartakovců on-line:
Spartakovců: 0
Návštěvníků: 33
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE Vyberte si jazyk

_TOGGLE Kalendář akcí

_TOGGLE SpartakyWiki: Vyhledávání
 

ČlánkyNapsali o Spartaku › Dobový zahraniční tisk
Dobový zahraniční tisk
Norští jezdci na Spartacích v Dánsku
Napsal: Rancher den: Neděle Březen 20, 2005 (08:40:08)

V minulém článku psal norský přítel Tore o jezdci, H. Ingierovi, který měl sklony ke kutálení se se Spartakem po střeše.
" Po přečtení a shlédnutí dalších informací a hlavně atraktivních obrázků možná pochopíte více...   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
Tekniikan Maailma 1956-driving a test S440
Napsal: petrikoo den: Sobota Březen 21, 2009 (05:20:00)
Title page
Tekniikan Maailma is the Finish periodical (Technica World). Skoda 440 was introduced in Finland very soon - in March 1956 as a successor of popular Skoda 1200. You can read the usual driving test of Standard model with very positive ranking. This magazine was sent to me and translated into English by pertiko so he is the author of this article. Thank you Petrikoo, Rancher


Tekniikan Maailma je finský časopis (Svět techniky). Škoda 440 byla ve finsku představena brzy v březnu1956 jako nástupce populárního Sedanu 1200. V tomto článku si můžete přečíst výsledky obvyklého testu na modelu Standard s velmi pozitivním hodnocením. Tento časopis mi poslal a do angličtiny přeložil kolega petrikoo a tím je i jeho autorem. Díky Petrikoo, Rancher.   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
REDEX Round Australia Trial
Napsal: Rancher den: Neděle Duben 24, 2005 (13:28:10)
Mapa náročného závodu

Před 50 lety Škoda 1102 řízená australským jezdcem Majorem Warwickem a jeho spolujezdcem Joe Littlem úspěšně dokončila nejtěžší závod té doby. Tato epocha závodů jakoby v ČR upadla v zapomnění. Mysleli jsme si, že těch pár řádků ze Světa motorů a prakticky tentýž text v dobovém časopise AZNP - Ventil o ročníku 1956 (jel se už jako Mobilgas Trial) bylo vše, co zůstalo zaznamenáno. A najednou se ukázalo, že to nebylo vše.

Časopis Tschechoslowakische MOTOR-REVUE z března 1956 se nám dostal do rukou z Finska.

Poslal nám ho kamarád Iiro.

Aktuálně v roce 2015 k 60. výročí účasti Škodovek.   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
Test Spartaka v USA 1957
Napsal: Rancher den: Neděle Říjen 31, 2004 (10:19:58)
Obálka časopisu
Občas se ze zahraniční korespondence vyloupne poklad.
Po předčasně vzdané bitvě o vydražení amerického časopisu Motor Trend - říjen 1957 na ebay.com jsem se odvážil oslovit výherce. Prodávající na Ebay v titulku totiž kromě vozu Ford Edsel uváděl v obsahu i test vozu Skoda 440(!).
No a kupec - Mike "Maico" - se mi ozval a na moji supliku o scan uvedeného článku reagoval vstřícně! Takže si v článku můžete test přečíst...   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
SURPRISING SKODA 440
Napsal: Rancher den: Sobota Leden 12, 2013 (19:44:53)
Wheels 8/1958 o Spartaku

Australský časopis Wheels ze září 1958 uveřejnil test, který by mohl ukázat, že některé současné skeptické hlasy o sice milém, leč technicky vlastně propadákovitém autu - Spartaku - se v jeho době až tak často neozývaly. Navazujeme tak na dobové články z USA i Velké Británie, které zde již byly publikovány. I v těchto zemích se Spartak dočkal ve své době velmi příznivého ocenění. Článek je natolik zajímavý, že jsem se o něj chtěl podělit.

Protože google překladač má k dispozici každý, překlopil jsem článek pouze pomocí OCR do textu a proto si pomožte, kdo neumí dostatečně anglicky, jak umíte. Mrk
Pečlivé přečtení sice proběhlo, ale nevylučuji, že některá písmenka se trošku špatně přečetla. Rád opravím po upozornění.   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
Česká Škodovka - auto s hliníkovým motorem
Napsal: Rancher den: Čtvrtek Červenec 21, 2011 (21:20:28)
Ano, tak zní nadpis článku z amerického časopisu POPULAR SCIENCE. Článek nám poslal kamarád Rosen Kolev. Překládat celý text se mi nyní nechce, ale asi později zpřístupním shrnutí v češtině těm, kteří si zajímavý dobový materiál nedokáží přeložit. Článek navazuje na velmi pozitivní hodnocení, která je obsaženo v již zde citovaných dobových časopisech. Např. v Testu Spartaka..Věřím že s postřehy v češtině mi pomohou kolegové angličtináři prostřednictvím odkazu do fóra.   Celý článek ...

Zapoj se do diskuse!

Dobový zahraniční tisk
57 000 km po Americe ve Spartaku II.
Napsal: Rancher den: Sobota Duben 26, 2008 (10:54:02)

Druhá část překladu článku z Tschechoslowakische Motor-Revue 1960 (časopis ČS exportní společnosti MOTOKOV) o cestě Spartaka s holandskou posádkou se stanovým přívěsem po USA v roce 1959. Najeli 57.000 km(!)

Za pomocí překladového programu a němčiny kolegy Trinoma a mé si můžete tento zajímavý příběh dočíst.

  Celý článek ...

Diskuse k článku

Dobový zahraniční tisk
57 000 km po Americe ve Spartaku I.
Napsal: Rancher den: Úterý Únor 26, 2008 (06:12:21)

Tschechoslowakische Motor-Revue 1960 (časopis ČS exportní společnosti MOTOKOV) o cestě Spartaka s holandskou posádkou se stanovým přívěsem po USA v roce 1959. Najeli 57.000 km(!)

Nejde o článek technický, spíše o stručný cestopis, ale za vším tím, je ta obrovská vzdálenost ujetá se Spartakem za jeden rok... !.

Děkujeme tímto Trinomovi za překlad. Kdo se pokoušel někdy proplížit se ramenkonstrukcionama a stvořit z toho vázanou řeč, musí to ocenit dvojnásobně.

  Celý článek ...

Diskuse k článku

Dobový zahraniční tisk
Škoda ve Finsku (2)
Napsal: Rancher den: Pátek Září 24, 2004 (23:06:15)
Škodovky a obecně česká vozidla ve Finsku mají dlouhou tradici. Zajímavým dokladem je i policejní Spartak (větší obrázek je v článku).
"
"Defilé pravděpodobně policejního náčelníka ve Spartaku přihlíží řadoví policisté na pařezech (Jawa 550). Aspoň to tak vypadá Smíšek Vzadu jedou tajní v Sedanu a pak ... kdopa asi jede v tom civilním Spartaku vzadu? ... a ten spartak má štítek proti slunci!
" Mezi jinými dokumenty v článku najdete i kartu Shell® věnovanou Š440/445/450...
"
"
"
"
Dobový zahraniční tisk
Skoda 440 in Finnland
Napsal: Rancher den: Úterý Září 21, 2004 (22:23:09)
No doubts, that the car next Jeep is Skoda 440. Click on the picture to see enlarged one. You can see a special "Nord" design of front grill. This is not a factory look but a home made one.
" This picture and a couple of additional were sent by Iiro Jaakkola from Finnland. Not all Skodas 440 in Finnland look like this...
 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy